Sürdürülebilir Kalkınma için Yenilikçi Çözümler Derneği Sosyal Çalışmacı İş İlanı

Sürdürülebilir Kalkınma için Yenilikçi Çözümler Derneği Sosyal Çalışmacı İş İlanı

İlan Detayları:
Sürdürülebilir Kalkınma İçin Yenilikçi Çözümler Derneği:

SKYÇD olarak 2015’ten bu yana sürdürülebilir kalkınma amaçlarına hizmet eden projeler yürütüyoruz. Odak alanlarımız olan kapsayıcılık ve fırsat eşitliği çerçevesinde; gençlerin ve çocukların eğitim ve sosyal hayatlarında kendilerini gerçekleştirebilmeleri için yetkinliklerini geliştirmelerine destek oluyoruz. Gelecek Daha Net Gençlik Platformu ve Embark Projesi SKYÇD’nin yürüttüğü uluslararası tanınır projeler arasındadır.

Gelecek Hayalim Gençlik Merkezleri Projesi:

SKYÇD olarak, Koç Holding tarafından Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta kurulan Konteyner Kentlerde, Ford Otosan işbirliğiyle açtığımız Gelecek Hayalim Gençlik Merkezlerinde 15-24 yaş arası gençlerin iyi olma hallerine destek olacak psikososyal çalışmalar, seanslar ve gençlerin kariyerlerine yönelik rehberlik, mentorluk faaliyetleri yürütüyoruz.

Sürdürülebilir Kalkınma için Yenilikçi Çözümler Derneği (SKYÇD) olarak Ford Otosan iş birliğiyle, Kahramanmaraş ve Adıyaman illerinde Koç Holding tarafından kurulan konteyner kentlerde yürüttüğümüz Gelecek Hayalim Gençlik Merkezleri ekibimize katılacak tam zamanlı “Sosyal Hizmet Uzmanları” arıyoruz.

İş Tanımı:

Gençlerin ihtiyaçlarını belirlemek için ekip üyeleri ile değerlendirme süreçleri düzenlemek ve bu doğrultuda hizmet planları oluşturmak.
Merkezdeki ekip üyeleri ile birlikte gençlere, onların ilgi alanlarına ve ihtiyaçlarına uygun olarak eğitimler düzenlemek, ilgili kurum/kuruluşlara yönlendirmek.
Acil durumlar ve kriz durumlarında gençlere merkezde çalışanlarla birlikte hızlı ve etkili bir şekilde müdahale etmek.
Gençler arasında destek grupları oluşturarak, benzer deneyimlere sahip gençlerin birbirlerini desteklemesini sağlamak.
Gençleri çeşitli etkinliklere ve programlara dahil etmek, sosyal becerilerini geliştirmelerine olanak sağlamak.
Gençlere dair gelişmeleri ve müdahaleleri belgelemek, raporlar hazırlamak ve merkez koordinatörüne düzenli olarak bilgi sunmak.
Ekip üyeleri ile birlikte gençlik merkezinin çalışma alanını sürekli olarak iyileştirmek ve gençlerin rahat hissetmelerini sağlamak.
Hassas vakaların takibini ve düzenli raporlamasını yürütmek.
Çalıştığı alanda ihtiyacı ortaya koyabilmek amacıyla işbirliği yapılacak paydaşları tanımlamak ve gerektiği anlarda işbirliği yapmak üzere merkez koordinatörünü destekleyen bir haritalama çalışması yürütmek ve bu çalışmayı güncellemek.
Yetkinlikler

Üniversitelerin Sosyal Hizmet Bölümü lisans derecesine sahip olmak
Sivil toplum kuruluşlarında ve alanında en az 2 yıl deneyimli olmak
Stresle baş etme ve kriz yönetimi becerisi yüksek,
İyi iletişim, dinleme ve empati becerilerine sahip olmak
Gençlerle çalışmak konusunda motivasyonu yüksek
Hassas gruplarla ve farklı kültürlerden kişilerle çalışabilen,
Ekip çalışmasına uyumlu olmak
Tercihen İngilizce çalışma yetkinliği
Esnek çalışma saatlerine uygunluk
*Talep edildiği taktirde konteyner kentte konaklama imkânı sağlanacaktır.

Başvuru Süreci:

Adayların özgeçmişlerini, en fazla bir sayfalık niyet mektubuyla beraber en geç 25 Aralık 2023 saat

17:00’e kadar, email başlığına, ilanın referans kodunu (SKYÇD-GHM-Sosyal Çalışmacı)

yazarak info@skycd.org.tr adresine göndermelerini rica ediyoruz.

Başvurular sürekli olarak değerlendirilecektir, son tarihten önce başvurmanız önerilir; ilan son başvuru tarihi öncesinde kapanabilir.

Yukarıda belirtilen özelliklerden bir veya birkaçının size uygun olmadığını düşünüyorsanız bu konu hakkında ya da başka sorularınız varsa bize her zaman info@skycd.org.tr emailimizden ulaşabilirsiniz.

Kapsayıcılık İlkesi:

Sürdürülebilir Kalkınma için Yenilikçi Çözümler Derneği (SKYÇD), kapsayıcılık ilkesini temel bir değer olarak benimsemektedir. Bizler, farklı arka planlara, yeteneklere ve deneyimlere sahip olan herkesin, sunduğumuz hizmetlerden eşit şekilde faydalanma hakkına sahip olduğuna inanıyoruz.

İşe alım sürecimizde de kapsayıcılık ilkesini gözetiyor ve adaylar arasında her türlü ayrımcılığa yer vermeksizin adil ve tarafsız bir değerlendirme sağlıyoruz. Çalışanlarımızın da bu çalışma kültürüne katkı sağlamasını, herkesin fikirlerinin değerli olduğu ve herkesin kendisi olabildiği kapsayıcı bir çalışma ortamını birlikte oluşturmak üzere teşvik ediyoruz.

Çocuk Güvenliği

Yüksek Seviye 1: Bu pozisyon, normal günlük/düzenli işin parçası olarak çocuklarla doğrudan iletişim (yüz yüze ve fiziksel) ve çocuklar ve çocuk koruma bilgisi konusunda yüksek seviyede sorumluluk gerektirir.

Çocuk Güvenliği:

Sürdürülebilir Kalkınma için Yenilikçi Çözümler Derneği, Çocuk Güvenliği Politikasını göz önünde bulundurarak, işe alımda, titiz/özenli özgeçmiş kontrollerini de içeren bir süreç yürüterek çocukların her türlü ihmal ve istismardan korumasını taahhüt eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir