Tedx Önerisi – Kim Bu “Güçlü Kadın” Denilenler? | Ayşen Şahin 

Tedx Önerisi – Kim Bu “Güçlü Kadın” Denilenler? | Ayşen Şahin 

“Giydirilmiş bir sürü kimlikle geziyoruz, kimse kimliklerimizi aşıp kişiliğimizi görmeye zahmet etmiyor. Oysa kimlikler üzerinden korku geliştirmek kolay, cesaret ise bir kişilik özelliği.

Ataerki; bir makbul kadın giysisi dikmiş ki üzerimize, mükemmel olmayana hep çok dar geliyor. Hayatın erkek için olağan akışını, bir kadın yakaladığında: güçlü kadın bravo! Güç öyle bir şey değil. Peki güçlü kadın gerçekte nasıl bir şey? *

Ayşen Şahin, İstanbul Siyasal mezunu, uzun yıllar fabrikalarda ve plazada çalıştı. Her yakayı denedi. 2010 yılında ortağıyla birlikte ilk online kadın dergisini, 2011 yılında iletişim ajansı mbsays’i kurdular ve kadın girişimci rozetini yakaların yerine taktılar. Pazarlama iletişimi ve siyaset iletişimi alanında çalışmaya devam ediyor. 10 yıldır Evrensel Gazetesi’nde köşe, çıktığı ilk günden beri Bavul, İstasyon ve Rağmen dergilerinde öykü yazıyor. İki kitabı yayımlandı. TEDx dahil pek çok etkinlikte moderatörlüğe, televizyonda siyaset programlarına, sosyalist olmanın gerektirdiği aktivistliğe, söyleşi ve panel konuşmacılığına devam ediyor.”

Bağlantı: https://www.youtube.com/watch?v=ou-nnqBh_no

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir