Antalya AKEV Üniversitesi Sosyal Hizmet Alanında Dr. Öğretim Üyesi Alacak

Antalya AKEV Üniversitesi Sosyal Hizmet Alanında Dr. Öğretim Üyesi Alacak

Öğretim Üyesi (profesör, doçent, doktor öğretim üyesi) olarak personel alım ilanı;
Üniversitemizin aşağıda belirtilen yüksekokul ve bölümlerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıyan, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği uyarınca devamlı statüye göre öğretim üyesi alınacaktır.

1– Profesör kadrosuna müracaat edeceklerin; dilekçeleri ekinde özgeçmiş, noterden tasdikli doçentlik belgesi, yayın listesi ve bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan 1 takım dosya ve 6 flash bellek ile Rektörlüğe,
2– Doçentlik kadrosuna müracaat edeceklerin; dilekçeleri ekinde özgeçmiş, noterden tasdikli doçentlik belgesi, yayın listesi ve bilimsel çalışmalarını kapsayan 1 takım dosya ve 4 flash bellek ile Rektörlüğe, 
3– Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna müracaat edeceklerin; dilekçeleri ekinde özgeçmiş, doktora veya uzmanlık belgesinin noter tasdikli sureti, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 takım dosya ve 4 flash bellek ile ilgili Fakülte Dekanlığına / Yüksekokul Müdürlüğüne başvurularını yapmaları gerekmektedir.
4– Üniversitemizin aşağıdaki Tablo 2 ve 3’te belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına yapılacak atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili maddelerine göre alım yapılacaktır. Başvuracak adayların, 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamındaki şartları taşıması ve istenen belgeleri tamamlaması gerekmektedir. Öğretim Elemanı kadrosuna başvuracak adayların başvurularını; dilekçe ekinde nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet fotoğraf, özgeçmiş, onaylı lisans, yüksek lisans diplomaları ve varsa doktora öğrenci belgeleri, lisans ve yüksek lisans not ortalamasını gösterir belge (transkript), ALES ve yabancı dil belgelerinin fotokopileri, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında aydınlatma ve açık rıza metinlerinin imzalanması ile birlikte ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde şahsen veya posta ile ilgili Rektörlük/Fakülte Dekanlıkları/Yüksekokul Müdürlüğüne yapmaları gerekmektedir.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversiteler arası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
Müracaatlar işbu ilanın yayımından itibaren 15 gün içerisinde şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir. Konu hakkında gerekli bilgilere www.akev.edu.tr web adresinden ulaşılabilir. 

Tablo.1Akademik BirimBölümKadro SayısıKadro Unvanıİlan Şartları
Sıra. 1Mühendislik- Mimarlık FakültesiYazılım Mühendisliği1ProfesörYazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Bilişim Sistemleri Mühendisliği veya Bilgisayar Bilimleri ile ilgili alanlardan birinde doçentlik derecesine sahip olmak.
Sıra. 2Mühendislik- Mimarlık FakültesiYazılım Mühendisliği1DoçentYazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Bilişim Sistemleri Mühendisliği veya Bilgisayar Bilimleri ile ilgili alanlardan birinde doçentlik derecesine sahip olmak.
Sıra. 3Mühendislik- Mimarlık FakültesiYazılım Mühendisliği1Dr. Öğr.ÜyesiYazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Bilişim Sistemleri Mühendisliği veya Bilgisayar Bilimleri ile ilgili alanlardan birinde doktora derecesine sahip olmak.
Sıra. 4Sanat ve Tasarım Fakültesiİç Mimarlık ve Çevre Tasarımı1Profesörİç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı veya Mimarlık alanlarından birinde doçentlik derecesine sahip olmak
Sıra. 5Sanat ve Tasarım
Fakültesi
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı1Doçentİç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı veya Mimarlık alanlarından birinde doçentlik derecesine sahip olmak.
Sıra. 6Sanat ve Tasarım Fakültesiİç Mimarlık ve Çevre Tasarımı2Dr. Öğr.Üyesiİç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Sanat ve Tasarım veya Mimarlık alanlarından birinde doktora/sanatta yeterlilik derecesine sahip olmak.
Sıra. 7Sanat ve Tasarım FakültesiGastronomi ve Mutfak Sanatları1Dr. Öğr.ÜyesiGastronomi ve Mutfak Sanatları, Turizm İşletmeciliği, Gıda Mühendisliği veya Beslenme ve Diyetetik alanlarından birinde doktora derecesine sahip olmak.
Sıra. 8İnsani Bilimler FakültesiPsikoloji1ProfesörPsikoloji veya Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanlarından birinde doçentlik derecesine sahip olmak.
Sıra. 9İnsani Bilimler FakültesiPsikoloji1DoçentPsikoloji veya Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanlarından birinde doçentlik derecesine sahip olmak.
Sıra.10İnsani Bilimler FakültesiPsikoloji1Dr. Öğr.ÜyesiPsikoloji veya Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanlarından birinde doktora derecesine sahip olmak.
Sıra.11İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiYönetim Bilişim Sistemleri1Dr. Öğr.ÜyesiYönetim Bilişim Sistemleri veya İşletme alanlarından birinde doktora derecesine sahip olmak ve kamu projelerinde görev almış olmak.
Sıra 12İnsani Bilimler FakültesiTürk Dili ve Edebiyatı1DoçentTürk Dili, Türk Halk Bilimi veya Yeni Türk Edebiyatı alanlarından birinde doçentliğini almış olmak.
Sıra 13Meslek YüksekokuluSosyal Hizmetler1Dr. Öğr.ÜyesiSosyal Hizmet alanında doktora derecesine ve yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak.

Duyuru Başlama TarihiSon Başvuru TarihiÖn Değerlendirme Sonuç TarihiYazılı Sınav Giriş TarihiSınav Giriş Yeri / SaatiSonuç Açıklama “Nihai Değerlendirme” Tarihi
25.10.202208.11.202209.11.202211.11.2022Yer: (Antalya AKEV Üniversitesi Kadriye Kampüsü / 14.00)14.11.2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir