AİLEM Engelsiz İletişim Merkezi Hizmet Vermeye Başladı

AİLEM Engelsiz İletişim Merkezi Hizmet Vermeye Başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yayınladığı habere göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, işitme engelli vatandaşların sosyoekonomik hayatlarında ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Engelsiz İletişim Merkezi’nde(AİLEM) hizmet verilmeye başlandığını açıkladı. Engelsiz iletişime yönelik çalışmaların devam ettiğini belirten Yanık, işitme engelinden kaynaklanan sorunları ortadan kaldırmak, yaşamı kolaylaştırmak ve sosyal hayata katılımı arttırmak için Bakanlık bünyesinde hayata geçirilen özel çağrı merkezi ile iletişim engellerinin ortadan kaldırılması amaçlandığı belirtildi.

Engelsiz İletişim Merkezinin ilk etapta Türk İşaret Dili çevirmeni 8 kişi ile faaliyet göstermeye başlayacak olup, Merkezin önümüzdeki yıl işitme engelli vatandaşlara daha geniş kadro ile etkin, hızlı ve güvenilir bir şekilde hizmet verileceği vurgulandı.

Detaylı bilgi için: https://www.aile.gov.tr/haberler/bakanimiz-derya-yanik-isitme-engelli-vatandaslarimiz-icin-ailem-engelsiz-iletisim-merkezimiz-hizmet-vermeye-basladi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir