HAKKIMIZDA

Biz sosyal hizmet uzmanları olarak insan hakları, sosyal adalet, insan onuru ve hassasiyetine saygı ilkelerine sahip;  savunucu, eğitici, vaka yöneticisi, danışmanlık gibi rolleri olan bir alanın meslek elemanlarıyız. 

Çıktığımız bu yolda sürekli değişime uğrayan içinde yaşadığımız toplumu, çeşitli alanlarda ekolojik sistem perspektifiyle mikro, mezzo, makro düzeyde ele alarak tanık olduğumuz hak ihlalleri noktasında tespitler yapmayı ve insan haklarını korumak için bireyleri, aileleri ve toplumu güçlendirmeye yönelik hak odaklı çalışmalar gerçekleştirmeyi ve desteklemeyi hedefliyoruz.

MERVE KOÇ

Sosyal Hizmet Uzmanı, Bağımsız Araştırmacı.

Ön lisansını Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü’nde, ilk lisansını Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde, ikinci lisansını Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü’nde tamamlamıştır. Yüksek lisansını Mersin Üniversitesi Kamu Yönetimi Kent ve Çevre Anabilim Dalı’nda yapan Merve Koç, doktora derecesini aynı üniversitenin Medya, Kültür ve Kent Çalışmaları Anabilim Dalı’ndan almıştır. Çeşitli dergilerde makaleleri bulunan ve Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezinden “Hegemonik Erkeklik Söylemi ve Cüce Erkekler” çalışmasıyla Şirin Tekeli Araştırma Teşvik Ödülü alan Koç’un ilgi alanlarını engellilik araştırmaları, medya araştırmaları ve sosyal hizmet oluşturmaktadır.

HİLAL DURAN

Sosyal Hizmet Uzmanı,  Aile Danışmanı

Lisansını Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü’nde, Aile Danışmanlığı Eğitimini Biruni Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kadın ve Aile Araştırmaları Anabilimdalı’nda ise yüksek lisansına devam etmektedir. 2019-2020 yılları arasında RTEÜ Sosyal Hizmet Topluluğu’nun yönetim kurulu başkanlığını yapmış olan DURAN, lisans eğitimi sürecinde RTEÜ Sosyal Hizmet Topluluğu’nda ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Rize Öğrenim Birimi’nde gönüllü olarak faaliyet göstermiştir. 2020-2021 yılları arasında ise Artvin Genç Kızılay Birimi’nin Proje ve Fon Birimi Başkanlığı’nı yürütmüştür. Aynı zamanda Projektif Bir Teknik Olarak Çocuk Resmi Eğitimi, Beden Dili, Akıl ve Zeka Oyunları ve İşaret Dili Eğitimleri ile kendini sosyal hizmet alanında geliştirmeye çabalayan DURAN’ın ilgi alanlarını kadın ve aile araştırmaları ile sosyal hizmet oluşturmaktadır.

Büşra KALYON

Sosyal Hizmet Uzmanı

Lisansını Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü’nde tamamlamıştır, ikinci lisansına Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde devam etmektedir. Lisans eğitimi boyunca Rize Valiliği Gönül Elçileri Projesinde, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Rize Öğrenim Biriminde, Rize Tophane Bilgi Evi’nde, RTEÜ Sosyal Hizmet Topluluğu Yönetim Kurulu’nda gönüllü olarak faaliyet göstermiştir.

MELİSA TECİRLİ

Sosyal Hizmet Uzmanı

Lisansını Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü’nde tamamlayan Melisa TECİRLİ, üniversite yıllarında işaret dili ve afetlerde acil durum eğitimi almış, RTEÜ Sosyal Hizmet topluluğu faaliyetlerine katılmış olan Tecirli’nin ilgi alanlarını Göç ve Mülteci alanında yapılmış çalışmalar ve gönüllülük faaliyetleri oluşturmaktadır. Yeşilay ve Türk Kızılay’ında gönüllülük faaliyetleri yürütmektedir.

ZEHRANUR ÖZTÜRK

Sosyal Hizmet Uzmanı

Lisansını Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü’nde tamamlamıştır. 2021-2022 yılları arasında RTEÜ Sosyal Hizmet Topluluğu’nun yönetim kurulu başkanlığını yapmış olan ÖZTÜRK, lisans eğitimi sürecinde RTEÜ Sosyal Hizmet Topluluğu, Geliştirme Vakfı Topluluğu, Genç İHH ve Gençlik Merkezi’nde gönüllü olarak faaliyet göstermiştir. Halen Türkiye Gençlik Vakfı Rize İl temsilciliğinde Kadın ve Aile Koordinatörlüğü yapmaktadır. Dernek, vakıf, yardım kuruluşlarında gönüllü çalışma, araştırmalar yapma, sosyal hizmet ve psikoloji ilgi alanlarını oluşturmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir